Evaluarea potențialului turistic al Regiunii de Nord-Vest. Strategie de valorificare

CARTE
Coordonatori: Pompei Cocean, Ana-Maria Pop
Colectiv de elaborare: Gheorghe-Gavrilă Hognogi, Adina-Eliza Croitoru, Magdalena Drăgan, Gabriela Munteanu, Marin Ilieş, Gheorghe Şerban, Lelia Papp, Ibolya Török, Sorin Filip, Ştefan Bilaşco, Răzvan Bătinaş, Nicoleta David, Ileana-Cristina Vasiliţă-Crăciun, Gabriel Nicula, Minodora Timiş, Dănuţ Huciu

Editura: Școala Ardeleană
Anul apariţiei: 2020
Detalii: 150 p., format A4, 62 figuri, ISBN 978-606-797-600-7

E-BOOK
Anul apariţiei: 2021
Detalii: 150 p., format A4, 62 figuri, eISBN 978‐606‐797‐663‐2

Lucrarea Evaluarea resurselor turistice ale Regiunii de Nord-Vest. Strategii de valorificare este fructul conlucrării fructuoase dintre dezideratele punctuale, riguros formulate, ale grupului managerial al unei instituţii conştientă de adevărata sa menire – Agenţia de Dezvoltare Regională Nord-Vest – şi experienţa câştigată timp de un sfert de veac în elaborarea planurilor de amenajare a teritoriului şi strategiilor de dezvoltare de către Centrul de Geografie Regională al Universităţii Babeş-Bolyai.