Un nou acord de colaborare România-Algeria

Aflat în cadrul unui program de mobilităţi în România, în cadrul centrelor universitare din Bucureşti, Iaşi şi Cluj-Napoca, dl. Azzedine Madani, Conf. univ. dr. la Universitatea Djilali Bounaama Khemis Miliana din Khemis Miliana, Algeria, a vizitat Centrul de Geografie Regională al Facultăţii de Geografie din Cluj-Napoca. Cu acest prilej, Domnia Sa a facilitat încheierea unui acord de colaborare instituţional între Universitatea Babeş-Bolyai din Cluj-Napoca, România şi Universitatea Djijali Bounaama Khemis Miliana. Cu o bogată expertiză în amenajarea teritoriului, dl. Madani va reveni în Cluj-Napoca în octombrie 2016, cu prilejul celei de-a 7-a ediţii a Conferinţei Internaţionale Dezvoltarea regională şi disparităţile teritoriale.