Stabilirea unui grup de lucru româno-maghiar privind colaborarea pe proiecte de amenajare teritorială, 7-8 mai 2013, Cluj-Napoca

În intervalul 7-8.05.2013, o delegaţie a Universităţii din Debrecen, Ungaria, formată din prof. univ. dr. Gyula Horváth şi prof. univ. dr. Sinorós-Szabó Botond, au vizitat Centrul de Geografie Regională, în prezenţa directorului acestuia, prof. univ. dr. Pompei Cocean, în vederea exprimării intenţiei de colaborare cu Universitatea Babeş-Bolyai, prin depunerea unei aplicaţii de proiect internaţional referitor la dezvoltarea socio-economică a bazinului hidrografic Tisa.