Paşi siguri în ArcGIS Desktop – curs online

În decursul lunii aprilie (15, respectiv 29 aprilie 2020), șef lucrări dr. Gheorghe-Gavrilă Hognogi, membru al Centrului de Geografie Regională, va susține două seminarii interactive privind elaborarea unor hărți în cadrul unor materiale științifice.

Seminariile se adresează studenților și cadrelor didactice/cercetătorilor din Universitatea Babeș-Bolyai, indiferent de specializarea deținută, dar şi altor persoane interesate de elaborarea unor materiale cartografice. Pentru evidența numărului de locuri, toți cei interesați sunt rugați să transmită un mesaj de confirmare a participării la adresa de email: gheorghehognogi@yahoo.com.

Cele două evenimente fac parte din programul Advanced Fellowship Intern, ca urmare a competiției organizată de Institutul STAR-UBB.