Workshop de leadership şi antreprenoriat pentru studenţi şi masteranzi

Dezvoltarea personală, antrenarea abilităţilor de lider şi dezvoltarea spiritului antreprenorial au devenit ingrediente fundamentale pentru formarea tinerilor ca membri ai unor comunităţi dinamice, flexibile şi, prin urmare, ca vectori ai procesului de dezvoltare locală.

Ediţia din luna martie a Întâlnirilor CGR îşi propune conectarea mediului academic cu mediul de afaceri prin intermediul unui workshop dedicat studenţilor şi masteranzilor interesaţi să discute despre leadership şi antreprenoriat, să interacţioneze cu un antreprenor cu experienţă, să afle mai multe despre diagrama liderului prin intermediul unor activităţi practice şi, într-un final, să se descopere pe ei înşişi.

Workshopul va fi susţinut de Cristina Nichita, una dintre femeile care şi-au pus amprenta asupra mediului de afaceri din România, antreprenor cu o experienţă de peste 28 de ani, trainer, coach, teacher şi speaker certificat de Academia John Maxwell, fondator Encourage People – o platformă educațională creată pentru comunitate, cu sprijinul comunității, un proiect de antreprenoriat social care încurajează formarea şi implicarea, bazându-se pe convingerea că „Investind în dezvoltarea dumneavoastră personală, investiţi în comunităţi întregi” (Cristina Nichita).

Workshopul se va desfăşura online, pe platforma Zoom, miercuri, 29 martie 2023, începând cu ora 18:00.

Link: https://us02web.zoom.us/j/9146541647?pwd=cmQ4cHVoYklkMVM5NHBmR2srNHM2QT09