Prezentarea „Mobilitate urbană în municipiul Cluj-Napoca” deschide seria dezbaterilor regăsite sub genericul „Întâlniri CGR”

Vineri, 7 decembrie 2018, ora 1200, la sediul Centrului de Geografie Regională, str. Clinicilor nr. 5-7 (clădirea Institutului de Speologie, ultimul etaj), conf. univ. dr. Norbert Petrovici, de la Facultatea de Sociologie şi Asistenţă Socială din cadrul Universităţii Babeş-Bolyai, a susţinut o prelegere cu tematica Mobilitate urbană în municipiul Cluj-Napoca. Evenimentul este primul din seria unor Întâlniri CGR, unde vor fi dezbătute teme legate de dezvoltarea teritorială.