Conferința Internațională Creativitate, Cultură, Dezvoltare, Timișoara, 11-12 noiembrie 2021

În perioada 11-12 noiembrie 2021, Universitatea de Vest din Timişoara organizează, în format hibrid, conferința internațională Creativitate, Cultură, Dezvoltare. Activitățile conferinței vor include sesiuni de comunicări, mese rotunde și vizite în spații cultural-creative din Timișoara. Termenul limită pentru înscrierea participanților este 25 octombrie 2021.

Conferința marchează și finalizarea proiectului Patrimoniu și înnoire urbană: spațiile creative, cultura inclusivă și antrenarea spiritului civic, finanțat prin PN III, Subprogramul 3.1 Bilateral/Multilateral (Modulul AUF-RO), proiect realizat în consorțiu internațional, format din Universitatea de Vest din Timișoara (Lider de consorțiu), Universitatea Babeș-Bolyai (P1), Academia de Studii Economice a Moldovei (P2) și Universitatea din Angers (P3).

Pentru înscriere, participanții sunt invitați să acceseze formularul: https://forms.gle/rv3sezTQfk4ytqNWA

Circulară conferință